Запланована групова зустріч психотерапевтів та учасників навчальної програми з супервізором для вирішення своїх професійних питань:
Заздалегідь запланована зустріч з супервізором, щоб обговорити і оцінити свою терапевтичну сесію.
Незаплановане обговорення випадку, який, по відчуттях психотерапевта, призвів чи може призвести до кризи. Відбувається відразу після роботи з клієнтом.
Незапланована особиста консультація у супервізора (віч-на-віч або по телефону).
Отримати когнсультцію у психотерапевта.
- Якщо про супервізію домовляються навіть рівні за статусом і досвіду психоторапевти (тобто статус супервізора формально не визначений), на момент сесії повинні бути чітко обумовлені ролі: хто є супервизором на даний момент. Також повинні бути визначені часові межі.
- При супервізії необхідно дотримуватися структури консультативної сесії (від встановлення контакту до завершення сесії), використовувати навички консультування і дотримуватися принципів зворотного зв'язку.
- Супервізору необхідно концентруватися на поведінці, а не на особистості: як людина себе веде, а не ким, на вашу думку, вона є. (Необхідно використовувати в своїй промові дієслова, які характеризують дії, а не прикметники, які відносяться до якостей).
- Супервізору неоюхідно спостерігати, а не інтерпретувати: розставляти акценти на тому, що сказав або зробив супервізуємий, а не чому (не фантазувати).
- Супервізор описує, а не судить та оцінює.
- Супервізор має говорити про конкретне, а не узагальнювати.
- Супервізор має приділяти увагу інформації, уникаючи порад.
- Супервізор дає ту кількість інформації, яку психотерапевт здатний прийняти, а не ту, яку б хотілося дати.
- Супервізор вказує на поведінку, яку можливо змінити.