Клієнти зазвичай очікують від терапевта підтримки в скрутних психологічних ситуаціях або якоїсь конкретної допомоги. Тому корисно укласти “м’ягкий” договір щодо загальної лінії терапії, який, до того ж, допоможе вам судити про її ефективність. Такий терапевтичний договір, зазвичай, це договір про процес або намір.
В той час можна скласти договір, який чітко визначає цілі терапії. Напрямок та цілі терапії неминуче будуть змінюватися в міру виявлення оставин. Укладення угоди - це безперервний процес і при укладанні угоди про це треба говорити.
На початку сесії треба уточнювати:
Крім того, договір варто регулярно переглядати кожні три місяці, щоб перевірити, чи продовжує він відповідати цілям клієнта:
Отримати когнсультцію у психотерапевта.
Перелік питань, які варто включити в угоду по співпраці терапевта і клієнта.
- Ім'я консультанта.
- Кваліфікація.
- Адреса.
- Телефон.
- Дата заключення угоди.
- Вартість 50-хвилинної сесії.
- Вартість переглядається щорічно.
- Про скасування сесії: зобов'язання клієнта попередити терапевта за ... днів. Якщо попередження відбулося за менший проміжок часу і не вдається знайти інший час, що влаштовує обидві сторони, то клієнт зобов'язаний сплатити сесію.
- Під час сесії терапевт може робити записи. Записи не містять імені клієнта і зберігаються в надійному місці.
- Про дозвіл робити аудіо запис сесії, щоб у ткрапквта була можливість пізніше обміркувати її. Клієнт можете змінити своє рішення в будь-який час, і тоді запис буде стертий.
- Про Етичний Кодекс
- Про повну конфіденційність сесії, за винятком випадків:
У деяких обставинах, наприклад, коли мова йде про надання когсультації, кількість сесій чітко визначено. І тому клієнту пропонується договір на певну кількість сесій.
Якщо ж кількість сесій не визначене і у клієнта є сумніви, можна запропонувати клієнту укласти короткостроковий договір, наприклад на 5-10 сесій, щоб відчути смак гештальт-терапії і вирішити, корисна вона йому чи ні. До того ж, за 10 сесій терапевт може краще зрозуміти ситуацію клієнта і зробити прогноз щодо тривалості рекомендованої терапії.
Також важливо більш акцентовано обговорити питання оплати та моменти, пов'язвні з перервами в терапії (відпустка).