Перша ступінь - 1,5 року (180 годин) - «Основи гештальт-терапії» - знайомство з методом, навчання основним поняттям і принципам гештальт-підходу, особистий терапевтичний досвід в групі, робота з індивідуальним терапевтом, участь в інтенсивній в клієнтської позиції.
Друга ступінь - 2,5 року (420 годин) - «Теорія і практика гештальт-терапії» - професійна підготовка гештальт-терапевтів, яка завершується сертифікацією (див. «Сертифікаційні вимоги»). Включає теоретичну підготовку, особисту терапію, супервизию, роботу в малих групах, участь в інтенсивах (в клієнтській і в терапевтичній позиції), в конференції, вибір і проходження спеціалізації (або відвідування спецкурсу), а також початок власної практики під супервізією. Спеціалізація завершується випускним заходом, який курирує один з провідних тренерів ВТПП ГП. Спеціалізації та спецкурси проводяться паралельно основній базовій програмі, а також можуть бути пройдені після її завершення.
Теми базового курсу включають 1 і 2 ступені, які визначаються в 4 великих теоретичних блоках:
1) знайомство з теоретичними та філософськими питаннями гештальт-терапії,
2) методологія практики,
3) клінічні та інші приватні питання гештальт-терапії,
4) супервізія; логіка розміщення окремих тем в процесі навчання залежить від керівника програми і динаміки групи ...
Після завершення 1 ступені видається проміжний сертифікат із зазначенням тем і годин. Ті, хто хоче продовжити навчання на 2 ступені, подає заяву в ВТПП ГП або керівнику програми. Тобто група 2 ступені може з'явитися об'єднанням учасників різних груп 1 ступені, мотивованих на професійну підготовку.
У разі збігу дат проведення базового курсу і інших заходів учасник може не оплачувати участь в останніх, а керівник заходу повинен забезпечити можливість відпрацювання пропуску учаснику.
2 ступінь завершується супервізорскою сертифікаційною сесією в групі (внутрішньою сертифікацією) із запрошенням незалежного супервізора - тренера, який має випуски власних програм і (або) терапевта і в присутності керівника (керівників) програми.
Після виконання сертифікаційних вимог (див. «Сертифікаційні вимоги») учасник програми представляє залікову книжку і всі матеріали (опис випадків з рецензією, підтвердження годин особистої терапії, супервізії, інтенсивів, супроводжувані рекомендацією керівника програми в навчальну частину і записується на відкриту сертифікацію. Відкриту сертифікацію проводить сертифікаційна комісія ВТПП ГП, склад якої формується строком на один рік і затверджується професійною радою ВТПП ГП. Сертифікаційна комісія працює з групою, що складається з учасників різних програм, які підготували матеріали до даного терміну. Дати відкритої сертифікації вказані на сайті ВТПП ГП. Сертифікація може бути повною, умовною (з зазначенням умов, необхідних для успішного завершення), може бути рекомендована перездача, тобто повторна демонстрація роботи в інші терміни. В окремих випадках, зокрема при порушенні етичних норм, може бути відмовлено в повторній сертифікації.
Після розгляду комісією матеріалів і демонстрації студентом роботи на відкритій сертифікації, визнаної відповідає професійному рівню, йому видається сертифікат ВТПП ГП про успішне завершення програми підготовки в області гештальт-підходу з присвоєнням кваліфікації гештальт-терапевта.
Для визнання випускника програми терапевтом з боку професійної спільноти необхідна процедура його акредитації на певний термін (3 роки), після закінчення якого знову постає питання про підтвердження статусу терапевта.
1 - наявність сертифіката про закінчення програми,
2 - рекомендацію керівника програми, супервайзера і двох терапевтів, які бачили роботу і підтверджують професійний рівень,
3 - опис досвіду власної практики (індивідуальні клієнти, групи, сім'ї, організації), вказівка участі в інтенсивs (в яких, і в якій ролі), в супервізорских і тематичних групах, в конференціях, проведення майстер-класів, виступи, статті і т.д.
4 - заява в ВТПП ГП для акредитації в професійному співтоваристві як терапевта.
Третя ступінь - 360 годин - орієнтована на підготовку супервізорів, викладачів гештальт-терапії, а також поглиблене вивчення теорії та методології практики. Програми 3 ступені існують, зараз, в ВТПП ГП в стандартному варіанті. Їх опису буде присвячений окремий випуск бюллютеню. Існують також авторські супервізорскі програми вдосконалення в гештальт-терапії.
Навчальні стандарти приведені у відповідність зі стандартами ЕАГТ
Перераховані теми відображають зміст навчання і не відповідають переліку тематичних сесій. Логіка і фокус викладу визначається керівником програми і залежить від динаміки і складу конкретної групи
Програма включає 20 сесій: 14 тематичних, 2 терапевтичних та 4 супервізорських.