Першим кроком потрібно підготувати свій кабінет для зустрічі.
Потрібно вирішити, як побудувати першу сесію. Переконайтеся, що у вас достатньо часу для того, щоб вислухати історію клієнта, встановити особистий контакт і спільно прийняти рішення про подальшу взаємодію.
Крім того, ви повинні будете пояснити клієнту політику конфіденційності, етичний кодекс, правила припинення терапії і т.д. Для багатьох клієнтів добре структурована сесія є гарантією того, що вони можуть в безпечній обстановці придивитися до вас і до ситуації.
Можливо, вам слід запропонувати першу частину зустрічі присвятити біографічним деталям, потім почути, що сюди привело клієнта, а в останні 10-15 хвилин підвести підсумки і скласти план і угоду для терапії. Обов'язеово узгодити всі нюанси співпраці.
Під час сесії треба намагатися не тільки отримати уявлення про клієнта, а й зрозуміти, чи підійде йому гештальт-терапія. Треба пропонувати щось на зразок пробних інтервенцій, що дозволяють побачити, як клієнт реагує саме на цей підхід.
Пробні інтервенції дозволяють дізнатися чи відгукується клієнт на запрошення до усвідомлення того, яку частку відповідальності за своє життя він готовий приймати на себе, як він реагує на відкритість терапевта. Відповідь-опір (наприклад, "Яка різниця, що я відчуваю щодо цього?"). Зазвичай є першою ознакою «застрявання». У цьому випадку корисно перейти до обговорення того, чим може бути корисна терапія.
У будь-якому випадку для терапевта важливо знати, як оцінити існуючу проблему клієнта і зрозуміти, чи буде в даному випадку корисна пропонована їм терапія або краще буде направити клієнта до іншого фахівця.
На першій сесії потрібно:
Отримати когнсультцію у психотерапевта.